Ukončení velké války v Jablonci nad Nisou

Jablonec 2

Dne 28. října jsme se účastnili akce se stejným zaměřením v Jablonci n.N., která svým rozsahem, účastí vojsk a náročností byla jednoznačně největší tohoto druhu. Vojenská část akce pod skvělou organizační záštitou kamaráda od IR 98 Korp. Jirky Doležala byla důstojným vyvrcholením všech akcí, které od roku 2014 do roku 2018 proběhly za účelem připomenutí hrdinství a útrap našich dědů a pradědů na všech bojištích první světové války.

Tradičně jsme vzpomenuli padlých a stáli stráž při pietním aktu spojeným s vysvěcením obnoveného pomníku se jmény téměř 900 padlých.

Ukázky v městských sadech probíhaly celý den ke spokojenosti občanů města i vojáků samotných.
Velký dík patří vedení města, panu děkanovi, učinkujícím, organizátorům, moderátorovi a občanům, kteří přišli v hojném počtu a s velkým zájmem a mnoha dotazy dodali akci ten správný ráz.

Bohužel jsme museli odmítat jiné obce, které také projevily zájem o vystoupení klubů vojenské historie, protože termíny oslav byly plánovány zhruba s ročním předstihem.

Jablonec 2 Jablonec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>